Şerif Sezer

Şerif Sezerİlk reklam merakım 1986 yılında bir muhtarın afiş çekimi tasarımıyla başladı. Her şey 1988 yılında, fotoğrafçılık mesleğine Taksim Sıraselviler'de küçük bir fotoğraf atölyesinde başladı.

Daha sonra Beşiktaş Conrad Oteli'nde minilab makinasında baskı operatörü olarak çalıştım. Aynı işletme sahiplerinin isteği ile Çırağan Kenpiski Oteli'nde moda çekimcisi olarak, Türkiye'de sayılı markaların defile çekimlerinde bulundum.

1992 yılında Antalya Side antik kentde bir laboratuvarda baskici olarak çalıştım. Bu arada çeşitli gazetelerde gönüllü muhabirlik faliyetlerinde bulundum. İlerleyen dönemde muhalif gazetecilik durumumdan kaynaklı bir cezaevi serüvenim oldu.

2000 yılında tekrar mesleğime Side'de devam ederken dijital teknoloji alanında yaşanan gelişmeler ışığında geleneksel reklamcılıktan dijital reklama geçerek fikir ajansı Boyutgraf'ı kurdum.

22 yıllık ajans deneyimim, bölgede kurumsal firmalara reklam hizmeti vererek geçti. Bölgenin ilk mimari fotoğraf çekim hizmetlerini veren kuruluş olduk. Yaptığımız kurumsal kimlik çalışmaları, fotoğraf ve video çekimleriyle bölgede yeni bir dijital reklamcılık kültürü geliştirdik. Akademik ve deneyimli ekip arkadaşlarımızla çok güzel işlere imza atarak faaliyetlerimize devam ediyoruz.